По објавата на Дрнка.МК – на општинскиот сајт на Ново Село го нема Стојчев како Градоначалник

Името на Боро Стојчев веќе не стои како Градоначалник на Општина Ново Село на официјалниот општински сајт. Речиси цели четири месеци од дадената оставка...

Стојчев и понатаму Градоначалник на Ново Село – нема кој да го смени на општинскиот сајт

Повеќе од четири месеци како Боро Стојчев си поднесе оставка од градоначалничката функција во општина Ново Село, на официјалната веб страна на општината  сеуште...

Кои се можни кандидати на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ за Градоначалник на општина Ново село

Како што наближува рокот за објавување на официјалните кандидати за градоначалничките избори во општина Ново село така се повеќе се стеснува кругот на можните...

Фото – Општина Ново село ги исчисти дивите депонии во атарот Колешино

Општина Ново село заедно со комуналното претпријатие Комуна, деновиве почнаа да ги чисат дивите депонии. Акцијата започна од атарот на селото Колешино . Според...

Дупките на патот кон ГП Ново село санирани, оштетените возачи спремаат тужби

Сите дупки на магистралниот патен правец кон граничниот премин Ново село се санирани и пополнети. По силниот граѓански притисок и герилите од активистите за...

Герила : Ловат риби во кратерските дупки на патот Струмица – ГП Ново село

Млади активисти деновиве со герила акција предупредија за дупките на патот Струмица, граничен премин Ново село кои се полни со вода и преставуваат опасност...

Градоначалник на Ново село ќе се избира на 21 април

На 21 април годинава во општина Ново село паралелно со претседателските ќе се одржат и вонредните Локални избори за избор на нов градоначалник на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...