Едно лице од Гевгелија и две од Богданци приведени во акцијата со шверцот на 105 килограми кокаин откриен во...

На 08 и 09.05.2023 година од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога, Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи...

Во Богданци ќе има Фестивал на диви смокви – ќе се прави и дегустира слатко со три часа забава...

Во организација на Slow Food - Македонија и Здружението ,,Еко Росалес“ од Богданци во недела  во градскиот парк Богданци ќе се приготвува слатко од...

Жител на Селемли Општина Богданци, со закана бил принуден да потпише фактури со вредност од 38 000 евра

Вчера во Полициската станица Гази Баба, 45 годишен жител од Селемли, општина Богданци, пријавил дека бил присилен и бил под закана да потпише испратници...

Во сообраќајка меѓу трактор и автомобил на патот Гевгелија-Богданци тешко повреден 22 годишен возач

Синоќа во 21.05 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат Гевгелија - Богданци се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пасат“, управувано...

На патот Богданци-Гевгелија во камион откриени 211 мигранти од Бангладеш и Пакистан, возачот приведен

Синоќа пред полноќ припадниците на Регионалниот центар за гранични работи  Југ од Гевгелија во камион со полуприколка откри 211 мигранти.  Биле превезувани во тешко...

Приведени четири лица од Гевгелија и Богданци, биле затекнати кај Негорци со насади од Канабис (фото)

МВР соопшти дека вчера лишиле од слобода четири лица од Гевгелија и Богданци откако на местото викано Жабјак во атарот на Негорци полицските службеници...

Во групата што криумчареле мигранти и жители од Богородица, Ново Конско, Богданци, Селемли, Јосифово и Марвинци, МВР им поднесе...

МВР сузби организирана група за криумчарење мигранти во која учествувале и лица од гевгелиските населени места Богородица и Ново Конско, валандовските Јосифово и Марвинци...

Во Стојаково кај Богданци, нема столб без гнезда на штркови, ова лето преброени над 150 млади (фото)

Жителите на Стојаково од Општина Богданци ќе покренат иницијатива штрковите да им станат заштитен знак и бренд бидејки последниве години значително се зголеми бројот...

Тешка сообраќајка во Богданци, едно момче загина а четири повредени

20 годишно момче почина, а четири други од Богданци се повредени откако со патничко возило марка БМВ вчера излетале од улицата Маршал Тито во...

Девет фирми од Струмица, Валандово, Гевгелија, Богданци, лани имале извоз од околу 58 милиони евра објави извоз.мк

И покрај големите нарушувањата во трговијата и секојдневното работење кои ги предизвика пандемијата со Ковид 19, производството на храна е еден од секторите кои...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајка меѓу две товарни возила кај Гевгелија – возачот на едниот...

Денеска (03.07.2024) во 00.30 часот во Полициската станица во Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила...