Жител од Богородица гевгелиско лишен од слобода оти превезувал Турци со фалсификувани документи

Полицијата уапси 68-годишен жител на село Богородица и двајца турски државјани кои биле во неговото возило бидејки биле со фалсифиувани документи соопшти МВР. Според...

Бендот ,,Криза’’ со вокалисти од Гевгелија, Негорци, Богданци и Валандово со трибјут концерт за Тоше Проески во ,,Де Факто’’

Во петок на 24 ти јануари во ,,Де Факто’’ во Гевгелија, бендот ,,Криза’’ ќе одржи тричасовен трибјут концерт за Тоше. На концертот кој ќе...

Поевтинуваат дизелот и екстра лесното, цената бензините останува непроменета – одлучи Регулаторна

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари, цената на бензините останува непроменета, одлучи Регулаторната комисија за...

Едно лице загина откако патничко возило БМВ излета кај Габровските водопади други три се повредени

Попладнево во Габрово струмичко излетало патничко моторно возило марка БМВ со четири патника . Незгодата се случила околу 17 часот при што морала да...

Во Валандово свештените лица дури трипати го фрлаа светиот крст, по третото фрлање најсреќен Коста Ѓорѓиев

Во Валандово свештените лица дури трипати го фрлаа крстот во водите на базентот над градот, каде се собраа повеќе илјади валандовчани да присуствуваат на...

Дојранчани на референдум ќе се изјаснуваат дали за водовод и канализација треба договор за јавно приватно партнерство

Дојран распиша референдум  да го слушне гласот на граѓаните дали се ЗА или ПРОТИВ, да се склучи договор и да се формира јавно приватно...

Гевгеличанецот Љупчо Трајков го фати светиот крст од Вардар и посака многу среќа на своите сограѓани ова година

Во конкуренцијата на 30 тина момчиња кои се фрлија по светиот крст во реката Вардар во Гевгелија, 30 годишниот  Љупчо Трајков од Гевгелија имаше...

Радовишани повќепати нуркаа за да го пронајдат светиот крст, Стојанче Вучковски по трет пат најсреќен (видео)

Стојанче Вучковски имаше најмногу среќа и го пронајде светиот крст во Радовиш, откако пријавените момчиња радовишани мораа неколку минути да нуркаат и да го...

Трајче Серафимовски првпат скокна и го фати светиот крст од осветените води во Струмица ( фото и видео)

26 годишниот Трајче Серафимовски од Струмица имаше среќа при денешното фрлање по светиот крст во водите во Аквариус. Во конкуренција на 15 тина капачи,...

Општина Конче ја доби првата детска градинка а во Дедино, Ракитец и Липовиќ ќе се отворат Центри за ран...

Идниот месец ќе почне да функционира првата детска градинка во општина Конче која ќе го носи името ,,12 Јули’’. Деновиве ова установа ќе распише...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Жител од Богородица гевгелиско лишен од слобода оти превезувал Турци со...

Полицијата уапси 68-годишен жител на село Богородица и двајца турски државјани кои биле во неговото возило бидејки биле со фалсифиувани документи соопшти МВР. Според...