16 пешаци од Југоистокот заработија санкции оти улицата ја преминувале надвор од пешачки

398

На 20.04.2022 во периодот од 09.00 до 14.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за откривање на прекршоците што ги прават пешаците во сообраќајот. Притоа, биле констатирани 16 прекршоци – преминување улица надвор од пешачки премин, од кои 9 во Струмица, 4 во Валандово и 3 во Гевгелија. За сите прекршоци биле изречени соодветни санкции.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.