Брера Струмица за 11 минути постигна три гола за славје против Беса и прекин на лошата серија (видео од головите)

515

АП Брера Струица денеска славеше против Беса со 3:2 и дојде до нови три бода во првенството за враќање на самодовербата и исполнување на зацртаните цели. Струмичани победата ја остварија во второто полувреме кога за 11 минути избраниците на новиот стратег Горазд Михаилов постигнаа три гола.

Ѓорѓе Ивковиќ и Мартин Ѓеоргиевски беа момците кои донесоа радост на клупата на Брера но и на трибините на стадионот Благој Истатов откако беше мирно во првите 45 минути . Ивковиќ во 46 и 54 минути од пенал ги постигна првите два гола а беше асистент во 57 година на Мартин Ѓоргиевски кој ја смести топката во мрежата на Беса за високи 3:0.  Гостите преку Љамалари и Реџепи намалија на 3:2.