Џио Струмица стаса и до втората победа, во гости ја ,,преслуша’’ Весна Пробиштип

1334

Одбојкарите на Џио Струмица во рамките на второто првенствено коло од Првата одбојкарска лига славеа на гостувањето кај Весна Пробиштип. Четата на Кире Ричлиев без било какви проблеми забележа победа од 3:0 по сетови против домашниот состав кој во ниту еден момент немаше сила да им парира на струмичани.

Џио уште во самиот старт на мечот најави победа. Првиот сет го добија со 25:12 по што следуваше опуштање што го искористи тимот од Пробиштип и во вториот сет собраа само 20 поени . По водството од 2:0 третиот сет беше рутина за момците од Струмица и со 25:10 ставија печат на втората првенствена победа

Следното коло се игра на 24 октомври, Џио Струмица на свој терен треба да го пречека тимот на Јанта Волеј

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.