Џио Струмица славeше против Вардар и за КУП трофејот во недела ќе игра со Универзитет Тетово

832

Екипите на Џио Струмица и Универзитет во Тетово се пласираа во финалето од одбојкарскиот КУП на Македонија откако во полуфиналните мечеви дват тима славеа победи против своите противници

Унивезитет во Тетово славеше со 3-0 против Шкендија. Тетовчани првиот сет го добија со „сигурни“ 25-14, во вториот беа уште поубедливи со 25-12, додека Шкендија успеа да одигра подобро во последниот сет (25-21), но недоволно за ублажување на поразот. Џио Струмица без многу потешкотии славеше над Вардар. Струмичани првиот сет го добија со 25-14, во вториот славеа со 25-17, додека во третиот резултатот гласеше 25-16.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.