Четири кандидати за градоначалник на Радовиш и три за Конче – во двете општини пријавени по 6 советнички листи

3399

Според информациите од ОИК Радовиш до 24 часот на 11 септември, имаат примено четири пријави за кандидати за градоначалници на Општина Радовиш и шест за советнички листи за место во Советот

За градоначалник

 1. Герасим Конзулов – коалиција на ЛДП и ДОМ
 2. Ацо Ристов  – ВМРО ДПМНЕ со коалицијата
 3. Коле Чаракчиев – СДМС со коалицијата
 4. Горан Поцев – независен

За членови во Советот

 1. Група избирачи од Александра Трајанова Илиев
 2. ТМОРО
 3. Партија на движење на турците во Македонија
 4. Коалиција на ЛДП и ДОМ (Одлучно за промени)
 5. Коалиција на СДСМ ( Најдоброто за мојата општина)
 6. Коалиција на ВМРО ДПМНЕ (Обнова на Македонија)

 

Во општина Конче според информациите од ОИК  има тројца кандидати за градоначалник и шест советнички листи

За градоначалник

 1. Благој Илиев – СДСМ со коалицијата
 2. Златко Ристов – ВМРО ДПМНЕ со коалцијата
 3. Орхан Баров – ДПТМ

За членови на Советот

 1. Коалиција на ЛДП и ДОМ (Одлучно за промени)
 2. Коалиција на СДСМ ( Најдоброто за мојата општина)
 3. Коалиција на ВМРО ДПМНЕ (Обнова на Македонија)
 4. Партија Родина
 5. Единствена Македонија
 6. ДПТМ

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.