Фото: Струмица блесна во новогодишно руво со над 400 светлосни украси и 600 метри светлосно небо !

6456

Струмица доби новогодишен изглед за околу 65 илјади евра. Поставени околу 400 декоративни светлосни украси и околу 600 метри светлосно небо во центарот на градот каде монтирана е и 20 метарска елка од железна конструкција со вештачко зеленило и лед светилки.

,,Сакам деновите кои ни претстојат да ја уживаме позитивата, љубовта, радоста на празниците!Новогодишните бои ја разубавија Струмица. Започна претпразничната магија!  И оваа година Струмица блесна во полн сјај со новогодишното украсување на повеќе локации во градот. Најголемата елка во државата поставена на градскиот плоштад, а новогодишниот амбиент е надополнет и со други светлосни фигури.  Нека ни биде најубаво и весело,, објави граодначалникот Костадин Костадинов

Линк Медиа Плус од Скопје која го доби тендерот на ЈП Паркиралишта од Струмица за новогодишно украсување при што според информациите е склучен договор во вредност од околу 4 милиони денари со ДДВ.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.