Фото – Разголени танчерки играа самба и румба на првата музичка вечер на Струмица опен фест кој траеше до утринските часови

1681

На струмичкиот плоштад почнаа музички вечери од Струмица Опен Фест. Синоќа неколку илајди гости и посетители уживаа во настапите на повеќе музички групи и изведувачи а вниманието го сврте и разголените танчерки кои не беа во официјалната програма а на сцената заиграа пвоеќе танци

Според програмата музичката вечер ја отвори Перо Христов кој одбележува јубилеј 50 години музичка кариера па следуваше  Јупитер” со гости од музичкото шоу  „Никад није касно”  атмосферата ја надополни легендарниот Жељко Самарџиќ, бугарката Гери Никол, бендот Brass Brothers”. Вечерва , според програмата ќе настапат Дарио од 21:00 часот, Бени и „Нон Стоп“ од 22:15 часот, Северина од 23:30 часот, која по втор пат настапува на „Струмица ОПЕН фестивал“ и за крај од 01:45 часот ќе настапат „Tightbeats“ & Tommy Tassev.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.