Фото – Кофи со маслинки испаднаа од комбе на влезот во Струмица

2939

Попладнево  на влезот во Струмица од моторно возило комбе кое врши дистрибуција на прехрамбени артикли испаднаа повеќе од десетина канти и кофи со маслинки. Невобичаениот настан се случи на самиот кружен тек  на влезот во Струмица од Радовиш, каде комбето дистрибутер се движел и во еден момент се отворила вратата и почнале да паѓаат кофи со маслинки. Според очевидци паднале дваесетина кофи кои ги заобиколувале учесниците во сообраќајот.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.