Фото: Децата од Центарот Мајка Тереза од Гевгелија ги изненадија здравствените работници во градот ,,ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ !”

2215

Преставници од Центарот Мајка Тереза ги посетија здравствените работници во Гевгелија и со цвеќиња и свои изработки им ги честитаа престојните празници но им се заблагодарија за нивната посветеност и грижа за јавното здравје. Овој Центар на својата ФБ страна објави и фотографии од денешниот чин кој ги изненади медицинскиот персонал и во гевгелиската болница но и од Центарот за Јавно здравје

,,Почитувани

Денес дојдовме од името на сите деца и тимот на Центарот Мајка Тереза да Ви заблагодариме за Вашата посветеност, несебичност и грижа за граѓаните во овој период. Воедно Ви ги честитаме Новогдишните и Божиќните празници. Благодариме од срце за се !

Децата и тимот од Центар Мајка Тереза”

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.