Фонтаната во центарот на Струмица осамнаа со пена која се излеваше на булеварот Маршал Тито

2645

Утрово фонтаната на булеварот ,,Маршал Тито” во Струмица осамна со пена, што ги изненади струмичани имајки во предвид дека до синоќа истата беше полна со вода. Сликата  ,,фонтана со пена”  ги пречека струмичани кои денеска одбележуваат годишнина од ослободувањето на градот.

Од струмички ,,Комуналец” информираа дека најверојатно во фонтаната е ставен одредено средство за перење што предизвикува пена. Тврдат дека тоа е дело на несовесни граѓани и во текот на денешниот ден ќе биде исчистена истата.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.