Утре во центарот на Ново Село ,,Пролетен Концерт” со италијанска опера, македонска музика но и локални специјалитети

793

Во организација на Советот на општина Ново Село и градоначалникот Ѓорги Божинов, утревечер со почеток во 20 часот во центарот на Ново Село ќе се одржи ,,Пролетен концерт” на кој ќе има изведби од италијанска опера но и македонска музика а паралелено локалните ресторани ќе нудат локални специјалитети.

Како што објави градоначалникот на Ново Село, Божинов на концертот ќе настапат:  Марина Јаневска – Сопран, Давид Миладинов – Баритон, Илија Белистојаноски – Тенор, Елена Сиљаноска – Музички соработник, Сара Јанева – Мецосопран. Забавниот дел од пролетнито концерт е резервиран за Дикато Бенд

,,Нашите локални ресторани и производители на вино ќе ги претстават своите специјалитети, за ноќ со музика, храна и вино,, стои во објавата за пролетниот концерт на градоначалникот на Ново Село Ѓорѓе Божинов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.