Утре без струја од еден час, седум населени места од подбеласичкиот регион во струмичко

1252

ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информира  дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, во среда 11-ти март ќе има прекини во населени места во подбеласичкиот регион. Како што стои во соопштението во периодот од 09:00 до 14:00 часот ќе има прекин на електричната енергија во траење од 1 час во населените места во Струмичкиот регион: Мокриево, Мокрино, Бориево, Колешино, Габрово, Банско (Викендици), Банско (Оранжерии) и дел од Зубово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.