УЕФА со видео ја престави Македонија како учесник на ЕУРО 2020 а Пандев како водечки стрелец на селекцијата (видео)

905

Македонската фудбалска репрезентација во недела го игра првиот меч од групната фаза на Европското првенство во фудбал. нашата фудбалска експидиција веќе два дена е во Букурешт Романија каде ќе ги игра мечевите со Австрија на 13 и против Украина на 17 јуни а неколку дена подоцна и со Холандија во Амстердам

УЕФА со видео клипови ги престави селекциите меѓу кои и Македонија предводена од капитенот Горан Пандев како водечки стрелец за македонската фудбалска репрезентација.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.