Тројца повредени откако возило излетало од патот Вељуса – Ангелци

570

Тројца повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на регионалниот пат с.Вељуса- с.Ангелци, струмичко, кога „форд фокус“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Р.Н.(22) од с.Робово, излетало од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.М.(22)од с.Вељуса, а со телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот И.М.(20) од Струмица, констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.