Тинејџерка од струмичко починала од струен удар, соопшти полицијата

884

Струмичката полиција соопшти дека вчера од струен удар починала 18 годишна девојка од населеното место Баница. Инцидентот го пријавил лекар од Итната медицинска помош каде била однесена девојката без знаци на живот

„На 11.10.2020 година во СВР Струмица било пријавено дека во Итна медицинска помош била донесена Е.Б.(18) од село Баница, која била почината од струен удар. Веднаш по пријавување на настанот формирана е увидна екипа од СВР Струмица и заедно со Јавен обвинител од ОЈО Струмица извршен е увид на местото на настанот“ – стои во соопштението на СВР Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.