Тешко повреден гевгеличанец во судар на ,,сканија“ и комбајн кај Тополница на патот Радовиш-Штип

1070

Синока околу 19 часот на патот Радовиш-Штип кај населеното место Тополница се случиla сообраќајна незгода помеѓу камион ,,сканија“ и комбајн при што возачот на влекачот ,,сканија” со полуприколка, 60 годишен гевгеличанец се здоби со тешки телесни повреди, информираше МВР

,,На 26.08.2020 во 19,15 часот било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш-Штип се случила сообраќајна незгода помеѓу влекач „сканија“ со полуприколка, со велешки регистерски ознаки, управуван од Р.Б.(60) од Гевгелија и земјоделска машина „комбајн“ без регистерски ознаки, управувана од И.П.(65) од Штип. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на влекачот констатирани во Медицинскиот центар Штип. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на Полициската станица Радовиш” информира МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.