Тешка сообраќајка на Валандовско брдо – едно лице го загуби животот откако се преврте со камион

3253

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на „Валандовско брдо“ на патот Струмица – Валандово. Според првичните информации на полицијата, станува збор за лице кое управувал камион со струмички регистарски ознаки.

Несреќата се случила околу 14 часот на еден од свијоците каде возачот изгубил контрола над камионот и излетал од патот при што се превртел.

На место на настанот полицијата вршеше увид а присутна беше и екипа на брза помош. Сообраќајот се одвиваше отежнато во двата правца.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.