Струмички Комуналец ги почна рестрикциите, четири села ќе бидат без вода 17 часа од денес до утре

589

Поради зголемувањето на потрошувачката на вода денес од 15 часот до утре до 08 часот без вода ке останат Дабиље, Добрејци, Градско Балдовци и Просениково, информираат од ЈПКД „Комуналец“ од Струмица на својата ФБ страна

,,Оваа се прави со цел за стабилизирање на водоснабдувањето и непрекинато водоснабдување во цела Општина за време на викендот и престојниот празник. Апелираме до сите граѓани водата да ја трошат разумно и исклучиво за потребите на домаќинствата со што ќе се избегнат понатамошни рестрикции поради недостаток на вода, велат од „Комуналец“ на нивниот ФБ профил.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.