Струмички карневалисти ја импресионираа публиката и гостите на карневалот во Бела Црква Србија

738

Струмичките карневалски групи од СОУ “Никола Карев” со маската “Јинг и Јанг” и ООУ “Видое Подгорец” со маската “”Струмички шпагети”, на 26-ти јуни 2021 год. учествуваа на меѓународната карневалска поворка во Бела Црква, Србија.

Како и изминативе години оваа година и во услови на пандемија КОВИД 19, нашите карневалски групи со своите костуми и подготвени кореографии и oвој пат успееја да ги импресионират домашната публика и гостите на карневалот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.