Струмица Жени со нова победа, против Универзитет Тетово како на тренинг за убедливи 3:0 во сетови

1310

Одбојкарките на Струмица Жени забележаа убедлива победа против тимот на Универзитет Тетово во спортската сала при ООУ Никола Вапцаров во Струмица и останаа на третата позиција на прволигашката табела. Иако имаат идентичен број бодови со Работнички не ја исклучуваат можноста да направат атак и кон втората позиција за подобар старт во завршницата од Шампионатот

Струмичанки немаа проблеми против гостинскиот состав. Рутински со 3:0 во сетови славеа оставајки им на тетовчанки во првиот сет 9 поени а во вотриот и третиот по 16. Мечот против Универзитет Тетово им беше посериозен тренинг пред гостувањето кај Наковски Волеј, Вардар Жени на свој терен но и против тимот на Јанта Волеј Кисела Вода во Скопје. Ова седмо првенствено коло ќе се заокруши со утрешниот меч меѓу двата водечки тима Вардар Ж и ЈВ Кисела Вода

Наковски Волеј пак во ова првенствено коло загубија од Работнички во Скопје со 3:1 во сетови

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.