Стојне Николова со песна и спот го промовираше Колешино и неговите убавини (видео)

4615

Стојне Николова деновиве ја промовираше песната ,,Колешино’’ за која сними и видео спот во кој се презентираат убавините на ова подбеласичко населено место познато  по водопадите, јаворите, Видое Подгорец, највкусните лубеници  и верскиот соживот. Во песната се опеваат убавините и љубовта кон  Колешино за кое постојано се пишува и стана едно од најпосетуваните места во земајва.

,,Идејата беше на една моја пријателка Драгана Ѓореска а подржана од група жители на Колешино иселени во повеќе земји кои и понатаму со љубов зборуваат за своето родно место. Драго ми е што токму мене ме одбраа да ја изведам ова композиција напишана од Наско Џорлев со текст на Глигор Смилков и аранжман на Бобан Мојовски со кого внесовме одредени делови. Видеото го снимавме два дена а спотот го изработи Ин продукција по сценарио на Мојсовски,, ни изјави Стојне

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.