Со поддршка од Ајдуците, струмичка Беласица го смири Детонит Јуниор од Радовиш

1395

Со поддршка од навивачката група Ајдуци, струмичка Беласица славеше против Детонит Јуниор од Радовиш и со победа го почна третиот круг од мечевите од второлгиашкото натпреварување источно друштво. Стрелци на головите беа Алексанар Милушев и Стефан Сулев кои на стартот од второто полувреме го решија гостинскиот состав кој по ремито со Победа се надеваше на нов поволен резултат.

Членовите на навивачката група Ајдуци направија одлична атмосфера и уште еднаш се простија од својот другар Зоран Коцевски  Зоц кој ненадејно почина а беше страсен навивач за струмичките сино бели.

Со ова победа Беласица која атакува за камбек во елитата се изедначи со прилепска Победа по бројот на бодови. Во моментов се на делба на втората и третата позиција со по 38 бода.Имаат три помалку од Слога Виница а бод повеќе од четвртата Саса. Следното коло сино белите им гостуваат на Братство во Втората лига исток која догодина нема да постои, со оглед на одлуката на ФФМ следната сезона да има една Втора лига

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.