Со околу 280 илјади евра ќе се санираат свлечиштата на патот Радовиш – Конче

1436

Јавното претпријатие за државни патишта склучи договор со битолската фирма Стентон Градба од Горно Оризари во висина од 283 илјади евра со кои ќе бидат санирани свлечиштата на патот Радовиш -Конче. Договорот е склучен во декември и со подобрување на временските услови се очекува градежната механизација да битолската фирма да отпочне со работа.

Станува збор за неколку позиции на патот каде има свлечишта и преставуваат опасност за сите учесници во сообраќајот заради што честопати имаше забрана за товарниот сообраќај и движење во една коловозна лента

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.