Секој од нас да го даде својот придонес за развој на општината, кажа градоначалникот Зимбаков на Денот на општина Босилово

2764

Со свечена Академија, Босилово го одблежа Денот на општината на која се обрати градоначалникот Зоран Зимбаков. Тој во својот говор истакна дека сите жители на ова локална самоуправа посакуваат општината да ги има сите капацитети и елементи за да може секоја индивидуа ги покаже своите квалитети и да ги остварува своите интереси, но како што подвлече сето тоа зависи од сите граѓани на ова општина

,,Секојдневно е потребно секој од нас да го дава својот допринос во однос на културен, социјален, и еколошки аспект, секојдневно да ги нагласуваме и развиваме позитивните аспекти на општината, да ја чуваме околината, да го чуваме онаа што е направено за добро на сите нас и со самото тоа ќе помогнеме кон развивање на подобра општина Босиловo” кажа градоначалникот Зимбаков кој подвлече дека сите имаат заедничка желба а тоа е современа и модерна општина за сегашните и идните генерации

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.