Секој дом во 2023 година да биде исполнет со љубов, хармонија и убавини – Честитка од Манчев

280

,,Општина Босилово на сите граѓани им ја честита новата година со желби за многу здравје, среќа и успех. Секој дом, секоја куќа во 2023 година нека биде исполнет со многу љубов, хармонија и убавини,, напиша градоначалникот на Босилово Ристо Манчев во својата новогодишна честитка

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.