Седум од седум за Наковски кој остана на врвот а Виктори ја надигра Макс и ги отвори вратите за Втората фаза од првенството

1076

Одбојкарките на Виктори Волеј ја забележаа и петата победа во првенството со која си ги отворија вратите за пласман во Топ 6 те екипи кои го продолжуваат првенството за разигрување за титулата Шампион. На свој терен ја надиграа Македонија Макс градскиот ривал со 3:0 во сетови (25:15, 25:08, 26:24). Викторијанки во целиот меч беа доминантни и немаа проблем со Макс кој повторно потфрли и ги загуби шансите за Втората фаза од првенството . Виктори Волеј сега има вкупно 15 бода и се на петата позиција.

Наковски Волеј ја забележа и седмата победа во првенството од исто толку мечеви. Последни во нивната низа на поразени одбојкарки беа студентките од Универзитет Тетово против кои славеа со 3:0 во сетови ( 25:15, 26:24, 25:18). Наковски Волеј има 21 бод со само два изгубени сета и се лидери во Шампионатот. Имаат три бода предност пред Работнички кој од Струмица Жени го претрпе првиот пораз

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.