СДСМ со Звонко Ангелов во трка за градоначалник во општина Ново Село

1199

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, попладнево го сооопшти кандидатот на ова партија за градоначалник на општина Ново Село. Звонко Ангелов е  адутoт на социјалдемократите за градоначалничката функција во ова општина на престојните локални избори.

,,Со нов кандидат за градоначалник одиме и во Ново Село, и таму исто така е еден млад, перспективен, посветен и докажан социјален работник со завршен Филозофски факултет од општина Ново Село, зад кого стојат жителите и анкетите тоа го докажаа а тоа е Звонко Ангелов, новиот градоначалник на Ново Село, каде што победивме и на предвремените избори, победивме и претходно, единството, реализацијата на проектите, младите и успешни кадри беа во фокусот на одлуките коишто Извршниот одбор ги носеше изминатата вечер,, кажа Николовски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.