Саше Митев се раздели од Стакато Бенд – заминува за Берн Шваjцарија во Стринг Арт Бенд

3109

Пејачот Саше Митев објави дека се разделува од ,,Стакато Бенд” во кој беше составен дел повеќе од две години а со кој снимија неколку музички преработки. Веста ја соопшти на својот официјален фб профил при што откри дека не се откажува од пеењето туку го менува само бендот. Се сели во Шваjцарија каде ќе биде дел од ,,Стринг Арт Бенд” со кој во иднина ќе има настапи.

,,Беше прекрасно да се биде дел од една одлична екипа. За мене како пејач беше посебна чест да настапувам заедно со професионалци кои не се обични музиканти туку музичари и луѓе кои живеат за музиката. Ми беше задоволство на сите Вас кои Ви свиревме изминативе години да ви ги разубавам веселбите и да ви оставам убави спомени од Вашите најсреќни момент. Екипата и бендот продолжува да функционира во ново руво и од срце им посакувам многу среќа многу настапи и убави моменти,, напиша Саше Митев

Митев заедно со ,,Стакато Бенд” при крајот на јуни со пејачката Кристина Стојкова Тунџај Туна Шавлев снимија ковери на неколку песни како летно изненадување за својата публика. Станува збор за српски и македонски песни кои се снимени во студиото на Сашо Младеновски во Скопје а видео записите во ресторан Сонце во Борисово

,,Од октомври сум дел од  ,,Стринг Арт Бенд” Берн и се гледаме на некоја Ваша веселба” објави Митев

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.