Роденденски – Иван Кукиќ со прва авторска песна ,,Без компас’’ која ја промовираше со видео запис

1427

Иван Кукиќ го промовираше својот прв сингл со видео спот,,Без компас’’, за кој музиката и текстот ги напиша лично тој додека аранжманот е заедничко дело со Зоран Трендов. Станува збор за музички проект во кој настапуваат голем број струмичани а видеото е снимано на повеќе локации за што се погрижи гевгеличанецот Ѓорѓи Вацев

,,Ова е моја прва авторска песна. Се работеше околу шест месеци. Идејата за спотот е моја и на Вацев. Мојата поракa е ској што ќе ја слушне песната да се пронајде на свој начин,, вели Иван Кукиќ кој денеска слави роденден

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.