Ракометна треска со Риверсофт, колку голови на македонските ракометари на ЕП, толку попусти следниот ден а очекувајте и VOX TV !

1305

Струмичката компанија ,,Риверсофт’’ со своите салони во Струмица, Штип и Кочани за време на Европското ракометно првенство и настапот на македонската селекција во Австрија воведува промо кампања ,,Навивајте и очекувајте попусти’’. Станува збор за кампања со која ќе се понудат и попусти на сите потрошувачи. Попустите ќе бидат високи колку што македонските ракометари ќе постигнат голови

,,Да навивваме силно и да се радуваме на головите на македонските ракометари. Колку голови ќе постигнат вечерва против Украина толкави ќе бидат попустите утре во сите салони на малите кујнски апарати, апарати за домаќинство и компјутерска опрема во нашите салони. Колку голови во недела ќе постигнат ракометарите против Чешка толкави ќе бидат попустите во понеделник. Нашата цел е заеднички да ги бодриме ракометарите да постигнат повеќе голови а толку повисоки ќе бидат и нашите попусти,, изјави за Дрнка.Мк  сопственикот на ,,Риверсофт’’ Тони Костов

Ова компанија паралелно воведува и наградна игра за време на ЕП во ракомет именувана како  ,,Лајкни, сподели, означи и очекувај VOX TV’’. Наградната игра трае до 26 јануари а на овој ЛИНК можете да ја зпочнете наградната игра.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.