Пронајден починат работник во шахта со вода на патот во изградба Радовиш-Штип кај Бучим

1403

Вчера во попладневните часови во радовишката полиција било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба Штип -Радовиш кај крстосницата кон населеното месо Бучим било пронајдено починато лице. Увидните екипи утврдиле дека станува збор за работник од Скопје кој извршувал работни задачи a се удавил во водата од шахтата.

,,На 09.04.2021 во 17:50 часот во полициска станица Радовиш било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, поточно во близина на крстосница за с.Бучим бил пронајдено починато лице. Увидна екипа од ОВР Радовиш, Трудов инспектор и  лекар извршиле увид на местото, при што било утврдено дека станува збор за Б.Б.(49) од Скопје, кој додека извршувал работни задачи за фирма, паднал во шахтата со вода и се удавил. Од обдукцијата, извршена по наредба на Јавен обвинител, е потврдено дека причина за смртта е давење,, стои во информацијата од СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.