Приведен струмичанец кој од маркет украл 663 кутии цигари и ги чувал во својот дом

1154

Денеска (22.04.2023) полициски службеници од СВР Струмица го лишија од слобода Г.П. (40) од Струмица поради основано сомнение за сторно кривично дело тешка кражба од маркет во Струмица.

При претрес во домот на Г.П. пронајдени се 663 кутии цигари, украдени од маркетот. Г.П: е задржан во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.