Полицијата приведе радовишанец – се сомничи дека синоќа извршил обљуба врз малолетничка

936

26 годишен радовишанец заработи кривична пријава и е лишен од слобода бидејки полицијата го сомничи дека синоќа сторил кривично дело обљуба врз мололетничка, соопшти СВР Струмица. Во кусото соопштение наведуваат дека осомничениот во текот на денот ќе биде изведен пред судија на претходна постапка во струмичкиот суд

,,На 21.04.2021 година Одделението за внатрешни работи Радовиш до Основен суд Струмица поднесе кривична пријава против С.М. (26) од Радовиш, поради постоење сомнение дека ноќта помеѓу 20/21.04.2021 година во Радовиш осомничениот извршил обљуба врз малолетничка. С.М. е лишен од слобода и во текот на денот ќе биде изведен пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.