Приведен жител од струмичко Банско, полицијата во неговиот дом пронајде марихуана

453

49 годишен жител од струмичкото населено место Банско е приведен откако полицијата во неговиот дом пронајде марихуана по извршен претрес по судска наредба, соопшти МВР. Како што соопштуваат од полицијата против него ќе биде поднесена и соодветна пријава.

,,Денеска (08.10.2021) во с.Банско, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица и Oдделот за криминалистичка полиција при МВР го лишиле од слобода И.Р.(49) од с.Банско. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава,, стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.