Приведен жител од Ново Село, кај него и во домот на баба му, биле најдени 1,5 кг марихуана

1108

Денеска  полициски службеници од СВР Струмица –Единица за недозволена трговија со дрога,  по претходно добиени оперативни сознанија, извршија претрес во домот на Д.М. (22) во Ново Село и во дом на неговата баба М. М. во Ново Село, при што и на двете локации е пронајдена наркотична дрога марихуана  во количина од околу 1,5 килограми .Лицето е лишено од слобода и против него ќе биде поднесена соодветна пријава до јавното обвинителство.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.