Прележал корона но сега му фалат пари за набавка на препишаните лекови, Рујковски од Миравци бара помош !

2372

Перо Рујковски од гевгелиско Миравци бара помош од сите хумани граѓани но и од институциите бидејки нема пари да ги купи потребните лекови откако се лекувал од ковид-19 во гевгелиската болница. Тој цели 25 дена бил хоспитализиран во болнички услови но сега му се потребни средства за набавка на препишаната терапија бидејки е невработен

,, Бев на лекување во гевгелиската болница. Секојдневно примав по цела рака лекарства и инфузии и успеав да го надминам најтешкото. Сега имам друг проблем а тоа е што не можам да си ги купам лекарствата кои се уште морам да ги пијам оти немам пари за набавка,, вели Рујковски

Тој ги повика сите хумани луѓе во рамките на своите можности да донираат на неговата сметка за да ги набави потребните лекови

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.