По три стативи и четири промашувања, пандевци во послендите минути поразени од косовски Лапи во Турција

642

Струмичкиот прволигаш го одработи и вториот контролен меч на подготовките во Анталија Турција каде претрпеа пораз од косовскиот тим Лапи со 2:0.  Според информациите поразот следуваше во последните 15 минути откако пандевци не искористиле ниту една од шансите што ги имале за отворање на резултатот. Стрелци за головите на косовскиот состав беа Албан Шилова и Дрилон Фазлиу.

Фудбалерите на Академија Пандев три пати ја погодувале стативата а неискористеле и четири зицери со кои можеле наптреварот да добие друг тек. Од стручниот штаб изразија задоволство од прикажаното на фудбалерите

Завчера пандевци ремизираа со Нови пазар а следната контролка струмичани ја имаат  веќе во недела  со рускиот состав Крижа Советов додека на послендиот ден ЦСКА Софија од Бугарија. Како последна контролка пред стартот на пролетните мечеви на 12 однсоно 13 ти февруари пандевци закажаа на 5 ти февруари треба да се сретнат со Беласица во Петрич Бугарија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.