По неколку недели зголемување, од вечерва на полноќ горивата поевтинуваат

999

Цените на горивата во нашата земја ќе поевтинат за половина денар од ноќеска на полноќ. Ова го објави претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимовски за ТВ24.

После неколку недели зголемување, ова е прво намалување на горивата. Овие цени ќе бидат актуелни до идниот понеделник.

Од ноќеска цените на горивата ќе изнесуваат:
ЕУРОСУПЕР БС-95 — 67 денари
ЕУРОСУПЕР БС-98 — 69 денари
ЕУРОДИЗЕЛ — 56,50 денар

Новите цени на горивата ќе важат до следниот понеделник.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.