По завчерашните 115 вчера полицијата казнила 112 возачи во Струмица, контроли се најавуваат и деновиве

1097

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на општина Струмица. Таа во средата како што информиравме беше казнила 115 возачи најмногу заради неприлагодена брзина, вчера санкционирале 112 возачи стои во информацијата на МВР за контролите во Струмица кои како што најавија ќе продолжат и во наредните денови

,,На територијата на Општина Струмица изречени се вкупно 112 мерки, од кои 13 за возење без возачка дозвола, 8 за нерегистрирани возила, 24 за возење со брзина поголема од дозволената, 6 за технички неисправни возила и останати 61 санкција.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот,, стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.