По барање на граѓаните извршена санација на дел од улицата Бел Камен во Радовиш (видео)

1035

Градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов сподели објава на својата ФБ страна дека е извршено асфалтирање на дел од улицата ,,Бел Камен’’ во периферијата на градот, која се користи како пристапен пат и до градските гробишта. Станува збор за делница која како што вели Ристов била на барање на граѓаните и ќе се спречат водите кои при врнежи се поинтензивни

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.