Почна расчистувањето на опожарениот дел од ГТЦ Глобал во Струмица – останале само голи ѕидови (фото)

1191

Почна расчистувањето на остатоците од големиот пожар во ГТЦ Глобал во Струмица. Ангажирана е  механизација на ЈП Комуналец но и од повеќе фирми кои работат на приземјето каде изгоре една третина од пазарот но и повеќе трговски дуќани. Веќе од петок се очекува да се чисти и на опожарените катови а целата акција се очекува да заврши кон средината на идната недела.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.