Полицијата синоќа казни 21 пијан возач во општините од Југоистокот

631

Синоќа во периодот од 22 часот до 03 часот по полноќ, СВР Струмица спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои управувале под дејство на алкохол. Акцијата е дел од националната каде се спровеле засилени мерки да се откријат учесници во сообраќајот кои иако биле под дејство на алкохол седнале зад волан.

,,Во текот на вчерашната вечер (19./20.03.2022) во периодот од 22.00 до 03.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 180 возачи. Од нив 43 на територија на СВР Скопје, 27 на територија на СВР Куманово, 21 на територија на СВР Струмица…,, стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.