Полицијата од Стар Дојран пронашле 45 мигранти кај Дурутли на планината Беласица

738

Полициски службеници од полициската станица Стар Дојран, денеска нешто по 11 часот, на подрачјето на планината Беласица, пронашле 45 мигранти.

Како што информираат од МВР, мигрантите биле забележани во реонот на селото Дурутли. Од нив, 28 лица биле од Пакистан, 11 лица од Индија и шест лица од Сиера Леоне.

Мигрантите ќе бидат пренесени во транзитниот центар Винојуг.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.