Полицијата заплени близу 6000 пиротехнички средства во Струмица и приведе едно лице

804

Денеска (28.12.2020), по претходно добиени сознанија, од страна на полициски службеници од ПС-ОН Струмица во објект на ул. Атанас Нивичански пронајдени се разновидни пиротехнички средства, вкупно 5833 парчиња. Во врска со овој случај, приведен е Б.И. (20) од Струмица. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.