Повреден пешак на патот кон Ораовица радовишко – извршен увид од полицијата и Јавен обвинител

609

На 27.05.2022 во 16.45 часот било пријавено дека во Радовиш, на регионален пат Од Раклиш кон Ораовица, на место викано „Жешка вода“, патничко возило „опел астра“, со штипски регистарски ознаки, управувано од А.С.(33) од с.Подареш, радовишко, удрило во пешакот В.В.(56) од с.Ораовица, радовишко, соопшти МВР

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.В., констатирани во Клиничкиот центар во Штип. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.