Пингпонгарот Секулов, каратистот Стојанов и тренерот Спасов најуспешни во индивидуалниот спорт на Струмица за 2020

1733

На манифестацијата Избор на спортист на општина Струмица организиран од Сојузот з аучилиштен спорт а под покровителство на градоначалникот Коста Јаневски и Советот на општина Струмица беа доделени награди и за најуспешните во индивидуалниот спорт. Кај младите признанието за најдобар го доби младиот пингпонгар Борис Секулов од ППК Астраион Мегаспин, второто на  каратистката Александра Стојановска од КК Шихан а третото на Александар Делиовски од КБК Тим Зоран и младата тенисерка Љубица Андоновска од клубот Нет Струмица

За надобар спортист сениор во индивидуалниот спорт  е прогласен каратистот Спасе Стојанов а второто и третото место отидоа кај кикбоскерите  на Тим Зоран Филип Мицевски и Ерен Есадовски.

Од редовите на КБК Тим Зоран е избран најдобрито тренер а тоа е Зоран Спасов, Второто место им припадна на тренерот на КК Шихан Атанас Василев а третото на Димитар Лазарев од Тенискиот клуб Нет Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.