Пандевци ќе играат финале за КУП титула, повторно ги скротија лавовите во Скопје (видео)

1040

Академија Пандев ќе игра финале за освојување на КУП трофејот на ФФМ, откако попландево во Скопје повторно славеа победа против Македонија ЃП со 3:1. Ферати и Радески го однесоа струмичкиот состав во завршницата од ова натпреварување за нова КУП титула а противникот ќе биде познат утре под дуелот Струга Трим Љум и Силекс.

Избраниците на Васоски одиграа паметно. Ферати го отвори резултатот во првото полувреме а Радески двапати ефикасно стрелаше од белата точка. Мечот го одбележа и многуте жолти картони и два црвени по еден во двата тима

фото Екипа

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.